Skup zbóż z pasją: Kamil Bojakowski

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Kamil Bojakowski, właściciel firmy „Kamil” – Skup i Sprzedaż Płodów Rolnych i Zbożowych z Jelcza-Laskowice, świętował 27 maja br. otwarcie nowego obiektu przechowalniczego wybudowanego przez Riela Polska.

 

W Pełczycach k. Oławy stanął gotowy na przyjęcie ziarna nowy obiekt przechowalniczy. Składa się on z:

  • trzech silosów stalowych po 5 tys. ton każdy,
  • dwóch zbiorników buforowych po 700 ton,
  • dwóch koszy przyjęciowych o wydajności 80 t/h,
  • najnowszej na polskim rynku suszarni z odzyskiem ciepła o wydajności 500 ton na dobę przy redukcji wilgotności dla kukurydzy z 30 do 15%.

Właścicielem obiektu jest firma Kamil – Skup i Sprzedaż Zbóż z Jelcza-Laskowic, a generalnym wykonawcą i dostarczycielem technologii – Riela Polska.

 

Rozmawiamy z inwestorem i właścicielem obiektu, Kamilem Bojakowskim.

Dlaczego zdecydowaliście się na tego wykonawcę?

Kamil Bojakowski: Będzie to nasze pierwsze doświadczenie z przechowalnictwem zbóż w silosach, gdyż dotychczas pracowaliśmy na magazynach płaskich. Planując postawienie takich obiektów rozesłaliśmy zapytania do trzech niezależnych firm.

Najbardziej przypadła nam do gustu właśnie koncepcja Riela Polska, również dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu jej lokalnego handlowca, Tomasza Jasa z oddziału Rieli we Wrocławiu.

Jakie argumenty skłoniły rodzinę Bojakowskich do zajęcia się przechowalnictwem zbóż?

Kamil Bojakowski: Przechowalnictwem ziarna zainteresował się już mój ojciec w latach 90. ubiegłego wieku. Tata prowadził wtedy niewielkie gospodarstwo. Z czasem dokupił kilkaset hektarów…

Pełna wersja wywiadu – kliknij TUTAJ.

Top