Eugeniusz Taraska, P.W. Lechpol: stawiam na ciągły rozwój

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

„Bez pracy nie ma kołaczy” – mówi Eugeniusz Taraska, współzałożyciel i prezes zarządu P.W. Lechpol sp. z o.o. z Szubina. Rozmawiamy z nim o rynku zbożowym i rolnictwie, a także o wartościach w biznesie i życiu rodzinnym.
Przedsiębiorstwo P.W. Lechpol sp. z o.o. specjalizuje się w handlu zbożem, paszami, środkami produkcji rolnej. Siedziba główna firmy znajduje się w Szubinie (woj. kujawsko-pomorskie), a do tego dochodzą bazy: Dziewierzewo, Piotrków Kujawski i Krajenka.


W Krajence k. Złotowa firma ma łączną pojemność magazynową 36 tys. ton zbóż. Z tego to 7,6 tys. ton firmy Riela Polska i urządzenia transportowe o wydajności 100 t/h.
W Dziewierzewie można pomieścić 28,6 tys. ton ziarna. W tym trzy zbiorniki po 1500 t każdy także od Riela Polska.


Dlaczego wybraliście Państwo akurat tego producenta silosów? – pytamy pana Eugeniusza Taraskę, prezesa zarządu P.W. Lechpol sp. z o.o.


Eugeniusz Taraska: Stopniowo unowocześniamy nasze bazy, bo posiadają one jeszcze silosy pamiętające dawne pgr-y. Wybraliśmy Riela Polska, ponieważ uważam, że to dobry producent. Oferowane przez niego silosy i wyposażenie należą do klasy premium. Poza tym, bardzo dobrze rozmawiało mi się z zarządem tej firmy. Dobrze układała się współpraca na etapie projektowania i realizacji.


Muszę w tym miejscu też zaznaczyć, że wybierając dostawcę technologii, patrzę na wszystko. Tu nie chodzi tylko o zbiorniki do ziarna, transport pionowy i poziomy, wydajności czy trwałość. To także funkcjonowanie w danym otoczeniu, w dobrym pożyciu z sąsiadami. Nigdy nie wybrałbym takich urządzeń, które mają ryczące silniki, czy są niewygodne w obsłudze itp. Jako właściciel i szef, trzeba mieć choć trochę empatii i postawić się w miejscu sąsiada czy pracownika.

Pełna wersja wywiadu – kliknij tutaj.

 

 

Oto opinie użytkowników wykorzystujących produkty Riela Polska:

Marian Olejnik, Agropol – Łosiów, Opolskie

Janusz Kasprzak, Rolpol – Uścikowo, Wielkopolskie

Bernard Ginter – Wyczechy, Pomorskie

Sebastian Luber – Wybranowo, Kujawsko-Pomorskie

Kamil Bojakowski – Jelcz Laskowice, Dolnośląskie

dr Józef Śliwa – Żórawina, Dolnośląskie

Przemysław Piasta – Rychnowo, Kujawsko-Pomorskie

DN Green – Dębionek, Kujawsko-Pomorskie

Classic Grain – Janikowo, Kujawsko-Pomorskie

Rajmund Gąsiorek – Radomice, Wielkopolska

Ginter, wialnia bębnowa – Wyczechy, Pomorskie

Jan Domaros – Malinowo, Pomorskie

Adam Lipiński – Domisław, Pomorskie

Grupa producencka GASK– Pyrzyce, Zachodniopomorskie

Firma „Kłos” – Opole, Opolskie

 

Top