Zarys historii

Firma RIELA została założona w 1972 przez biznesmena Karla-Heinza Knoop. W 1983 r. przejęto przedsiębiorstwo „Fanal” oraz stworzono własną produkcję. Trzy lata później Riela przejęła produkcję obiegowych suszarni przewoźnych firmy „Fritzen” a w kwietniu 2002 przejęła całkowity zakres agrarny firmy „Rietberg”.

W 2000 roku została założona spółka RIELA ® Polska, posiadająca hale magazynowo-montażowe wraz z biurami w Kartoszynie (woj. pomorskie), gdzie mieści się główna siedziba, oraz dwie hale produkcyjne w Czymanowie (woj. pomorskie), gdzie wykonywane są elementy silosów z blachy falistej oraz podzespoły do urządzeń. Oprócz głównej siedziby istnieje również filia w Szewcach pod Wrocławiem, która odpowiedzialna jest za kontakty handlowe w południowej części Polski. Spółka na dzień dzisiejszy zatrudnia około 200 pracowników.

RIELA ® Polska zajmuje się także sprzedażą w Krajach Bałtyckich i Obwodzie Kaliningradzkim.

Obok Niemiec i Polski szczególnie rozwinęły się rynki państw wschodnioeuropejskich. Głównymi rynkami są Ukraina, Rosja i Rumunia. Tam też funkcjonują oddziały naszej firmy.

Zalety współpracy z nami:

  • Ponad 20-letnie doświadczenie i sprawdzone pomysły.
  • Indywidualne podejście do klienta, optymalnie dopasowane rozwiązania.
  • Sprawny serwis, niezawodne urządzenia.
  • Wysokiej jakości produkty, bezpieczeństwo ziarna.
  • Jeden wykonawca, od projektu do uruchomienia.
  • Producent wszystkich urządzeń, gwarancja jakości i odpowiedzialności za produkt.