Adrian Hościło: pięć tysięcy ton zbóż w stalowych silosach Riela Polska

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pełna niezależność w zakresie suszenia i przechowania zboża. Własny magazyn potwierdza swoją wartość w niestabilnych czasach dla rynku rolnego. Przedstawiamy gospodarstwo Adriana Hościło z woj. warmińsko-mazurskiego.


Błyszczące stalą nowiutkie silosy przyciągają wzrok przejeżdżających pobliską szosą do Wieliczek. Nowym obiektem może pochwalić się Adriana Hościło, który prowadzi gospodarstwo rolne wraz z najbliższą rodziną w Nowym Młynie, woj. warmińsko-mazurskie. Całość gospodarstwa obejmuje około 1 tys. ha, na których – w strukturze upraw – ok. 30% zajmują zboża podstawowe, 30% rzepak i 30% kukurydza.
Od niedawna uprawiane są także rośliny bobowate. Uprawa oparta jest w całości o system bezorkowy. Do tego w gospodarstwie przygotowany jest cały park maszynowy.
Plony magazynowane są w magazynach płaskich, znajdujących się w kilku bazach gospodarstwa. Najnowszym nabytkiem jest bateria pionowych silosów, wykonanych przez Riela Polska. Może pomieścić łącznie 5500 ton zbóż. Magazyn tworzą:
*pięć silosów magazynowych po 1436 m3;
*dwa silosy buforowe po 275 m3;
*suszarnia do zboża o wydajności 744 t/dobę (dla pszenicy z wilgotności 19% do 15%);
*urządzenia transportu pionowego i poziomego o wydajności 60 t/h.

Zdecydowaliśmy się na Riela Polska, głównie ze względu na jakość produktów tej firmy, prestiż i obsługę. Zanim wybudowaliśmy ten obiekt, oglądaliśmy kilka różnych kompleksów pochodzących od różnych producentów. Wykonanie Riela Polska wydało się dla mnie najbardziej profesjonalne. Grubość stali, solidne zasuwy oraz automatyka robią wrażenie. Nauczyłem się, że często nie warto wybierać tańszych rozwiązań, bo to potem się mści w dalszej części użytkowania – mówi Adrian Hościło.

Pełna wersja tekstu: kliknij tutaj.

IMG-0762-768x512
Top